Studenti R.I. si M.U.S.P.
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Site MSP - continuare-

+2
1
zugly
6 participanți

In jos

Site MSP - continuare- Empty Site MSP - continuare-

Mesaj Scris de zugly Mier Ian 21, 2009 3:36 pm

Ideea unui site nu e grea in conditiile in care exista softuri sun licenta GPU freeware cum ar fi cel de la wordpress (http://wordpress.org) care poate administra si poate da acces altor persoane autorizate de admin sa redacteze si sa scrie. Multi folosesc acest soft pt bloguri, dar putini stiu ca daca umblii prin el poti administra site-ul intreg cu el( exemplu gsp, capital, etc.-folosesc variante asemanatoare facute de run). Mai ramane de facut un template decent cu o structura bine definita si gata site-ul. Smile

P.S. pt admin: sunt curios cine se ocupa de imst.pub.ro - dc poti face rost de informatie
P.P.S: rog admin-ul sa mute si posturile de la Studenti R.I. -> Opinii si discutii cu privire la site

zugly

Numarul mesajelor : 48
Varsta : 37
Data de inscriere : 18/01/2009

Sus In jos

Site MSP - continuare- Empty interesant

Mesaj Scris de 1 Joi Ian 22, 2009 9:28 am

a


Ultima editare efectuata de catre Miezu_eu in Vin Feb 06, 2009 2:13 pm, editata de 2 ori (Motiv : a)

1

Numarul mesajelor : 13
Varsta : 38
Data de inscriere : 19/01/2009

Sus In jos

Site MSP - continuare- Empty Re: Site MSP - continuare-

Mesaj Scris de zugly Joi Ian 22, 2009 7:24 pm

NU e vorba de megasuma...aici nu e vre-un minister, concluzia trebuie sa duca la imbunatatirea site-ului ca sa nu ne mai intrebe profesorii daca avem nustiu ce grup facut pe yahoo sau altele pt informatii utile. Hai sa aducem idei, doar asa poate aceste vorbe vor deveni realitate.

zugly

Numarul mesajelor : 48
Varsta : 37
Data de inscriere : 18/01/2009

Sus In jos

Site MSP - continuare- Empty Re: Site MSP - continuare-

Mesaj Scris de 1 Vin Ian 23, 2009 1:28 pm

a


Ultima editare efectuata de catre Miezu_eu in Vin Feb 06, 2009 2:14 pm, editata de 1 ori (Motiv : a)

1

Numarul mesajelor : 13
Varsta : 38
Data de inscriere : 19/01/2009

Sus In jos

Site MSP - continuare- Empty Re: Site MSP - continuare-

Mesaj Scris de zugly Vin Ian 23, 2009 2:32 pm

imi e teama sa iti dau dreptate, sa vedem in continuare ce se intampla depinde de ce zice adminu'

zugly

Numarul mesajelor : 48
Varsta : 37
Data de inscriere : 18/01/2009

Sus In jos

Site MSP - continuare- Empty Re: Site MSP - continuare-

Mesaj Scris de Admin Vin Ian 23, 2009 6:22 pm

Pot sa va asigur, ca forum-ul a fost accesat de majoritatea profesorilor, mai ales cand au inceput sa apara comentariile voastre. Oricum pentru obiectivitate asteptam cat mai multe mesaje de la studentii nostrii (si nu ma refer la 2,3). Poate va convingeti si voi colegii sa isi exprime si ei opiniile avand in vedere ca o pot face si fara sa-si dezvaluie identitatea.

Si tineti cont ca acest forum este pentru studentii MUSP si RI, si nu al facultatii IMST. Oricum, daca vor fi postate mesaje care privesc facultatea eu le voi aduce la cunostinta conducerii facultatii in functie de specificul lor (invatamant -Prodecan Tiberiu Dobrescu, Camine si probleme sociale- Prodecan Gabriel JIGA etc.)

In alta ordine de idei, dupa cum stiti in aceasta perioada este sesiune, iar profesorii si studentii sunt concentrati pe incheieri de situatii. Eu sper o activitate mai intensa pe forum, in semestrul 2 (atat din partea profesorilor cat si a studentilor).

Admin
Admin

Numarul mesajelor : 64
Data de inscriere : 06/01/2009

https://studforum.1forum.biz

Sus In jos

Site MSP - continuare- Empty Re: Site MSP - continuare-

Mesaj Scris de zugly Vin Ian 23, 2009 9:08 pm

Sincer iti apreciez munca d-nule Admin dar trebuie facut o "descentralizare"!
Pt ca acest forum sa aiba o popularitate mai mare trebuie ca domnii profesori din sa intre aici, macar cei din catedra.
Eu am pus apropiatii mei din facultate sa isi faca cont si au inceput sa si posteze (ex userul cristi).

zugly

Numarul mesajelor : 48
Varsta : 37
Data de inscriere : 18/01/2009

Sus In jos

Site MSP - continuare- Empty Re: Site MSP - continuare-

Mesaj Scris de cristi Joi Ian 29, 2009 4:22 pm

Singrul profesor care a intrat pe forum a fost D-nul Tiberiu Dobrescu dar restu unde sunt? D-nul Predincea ca de, e indrumatorul anului 3 la R.I. Sau d-nul decan Amza?

cristi

Numarul mesajelor : 14
Varsta : 36
Data de inscriere : 19/01/2009

Sus In jos

Site MSP - continuare- Empty Re: Site MSP - continuare-

Mesaj Scris de cristi Joi Ian 29, 2009 4:39 pm

sunt 35 de studenti inscrisi pe acest forum si din care numai 7 sau 8 vorbesc aici asa ca ar trebui facut sa intre mai multa lume (studenti sau profesori ma refer aici) si poate ar iesi ceva din acest forum. dar e doar o idee care va cine stie cand se va deveni realitate(niciodata).
Very Happy

cristi

Numarul mesajelor : 14
Varsta : 36
Data de inscriere : 19/01/2009

Sus In jos

Site MSP - continuare- Empty Re: Site MSP - continuare-

Mesaj Scris de barktooth Joi Ian 29, 2009 7:05 pm

Gresesti, a intrat si domnul Liviu Ciupitu, credeam ca e evident data fiind activitatea intensa a dansului aici :-D
S-a mai scris pe undeva, cred ca de catre admin, e sesiune, sunt convins ca o sa mai creasca activitatea incepand din martie. Cu cat, o sa vedem...
Daca profesorii macar ar constientiza cat de important poate deveni acest forum ca sursa de informatie si de comunicare in catedra noastra, ar putea sa ii faca reclama la cursuri. Nu ia mult, 2-3 minute.
O alta idee ar fi sa se posteze anunturile importante pe care catedra le are de facut pe forum, si sa se faca cunoscut acest lucru in facultate. Ca la magazin, sa facem cumva sa intre clientul, ca dupa aia il pacalim noi cumva sa si cumpere :-P

barktooth

Numarul mesajelor : 64
Varsta : 39
Data de inscriere : 26/01/2009

Sus In jos

Site MSP - continuare- Empty OBIECTV FORUM

Mesaj Scris de Admin Joi Ian 29, 2009 9:05 pm

Afise au fost puse,
Eu am facut cunoscut acest form in randul studentilor de anul III si IV (unde am avut adrese de e-mail si mess).

La inceputul semestrului II voi merge si la cei de anul I si II.
Oricum acum e sesiune si activitatea este normal sa fie mai redusa. Cei care scriu pe forum sunt studentii de la RI. Sper sa intre si cei de la MUSP.

Se vor stabili si cei care monitorizeaza forumurile, mai ales cele de specialitate.
Pentru mai multe opinii exprimate astept ajutor si din partea celor care scriu deja. (sa isi anunte colegii si sa ii convinga sa intre si ei)

Scopul final al acestui forum este de a deveni un instrument util de colaborare didactica si stiintifica cu studentii astfel incat toti sa avem de castigat.Smile

Administrator forum,
Sef lucrari dr.ing. Dorel ANANIA

Admin
Admin

Numarul mesajelor : 64
Data de inscriere : 06/01/2009

https://studforum.1forum.biz

Sus In jos

Site MSP - continuare- Empty Re: Site MSP - continuare-

Mesaj Scris de barktooth Sam Ian 31, 2009 7:35 pm

Pentru admin: a disparut link-ul catre acest forum de pe site-ul catedrei? Ca mie nu imi mai apare.

barktooth

Numarul mesajelor : 64
Varsta : 39
Data de inscriere : 26/01/2009

Sus In jos

Site MSP - continuare- Empty O minune nu dureaza decat 3 zile !

Mesaj Scris de Liviu CIUPITU Sam Ian 31, 2009 11:06 pm

Andrei, nu a disparut nimic ... A fost o minune ca a aparut ! Insa o minune nu dureaza decat 3 zile !!! Traiesti aici si nu ai reusit sa te obisnuiesti ?!

Dar forumul poate sa mearga mai departe ... Nu isi va atinge scopul declarat (acela de feed-back dinspre studenti spre profesori) si oricum nu il atingea avand in vedere ca ori nu era accesat de cine trebuie, ori daca era accesat nu se intelegea ce trebuie ! Insa un schimb de idei se poate face si poate ca taras-grapis ii vom determina si pe altii sa-si ia ceata de pe ochi ...

Tu Andrei esti foarte bine intentionat numai ca ai reminiscente de indoctrinare de care cu greu vei scapa. O sa imi dai dreptate la un anumit moment al vietii ... O sa-ti aduci cu siguranta aminte de acest mesaj !!!

Liviu CIUPITU

Numarul mesajelor : 140
Varsta : 54
Localizare : Romania
Data de inscriere : 25/01/2009

Sus In jos

Site MSP - continuare- Empty Adesea forum

Mesaj Scris de Admin Lun Feb 02, 2009 2:50 pm

Un link catre acest forum a fost pus pe pagina catedrei (http://imst.msp.pub.ro). Pentru a nu exista confuzii acesta apare ca "forumul studentilor".

In urma discutiei avute astazi cu cei din conducerea catedrei si facultatii mi s-a spus ca nu trebuia sa sterg nici unul din mesajele postate de dumneavoastra decat daca erau injurii sau foloseau un limbaj neadecvat.

Imi cer scuze pe aceasta cale si ii rog pe cei care au postat mesajele respective (daca le mai au) sa le puna din nou.

Cu stima,
Admin

Admin
Admin

Numarul mesajelor : 64
Data de inscriere : 06/01/2009

https://studforum.1forum.biz

Sus In jos

Site MSP - continuare- Empty Re: Site MSP - continuare-

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum